Наурыз мейрамы

Сценарий 22 наурыз

Құрметті ұстаздар, оқушылар!

Осы бүгінгі жиналып отырғанымыз көктем мезгіліндегі қазақтың ұлы мейрамы Наурыз-яғни Жаңа жыл! Бұл туралы қазақтың мақалы да бар: «Орыста мейрамы көп, қазақта айран көп». Жалпы мұсылман жұртына ортақ ораза, құрбан айттарын есептемегенде, біздің қазақта жалғыз-ақ мейрам бар, ол Наурыз.

Наурыз айының 22-інде күн мен түн теңеледі. Адамдар бір-бірін мерекемен құттықтайды. Жеті түрлі тағамнан наурыз көже пісіреді. Үлкен кісілер ақ тілек айтып, бата береді. Енді, міне осы қуанышты күн, жаңа жылдарыңыз құтты болсын халайық. Әр шаңыраққа береке, бірлік, мәртебе келсін!

Ведущий: Добрый день, уважаемые гости! Мы приветствуем вас на праздновании древнего весеннего праздника Наурыз – мейрамы!

Наурыз мейрамы – это светлый весенний праздник пробуждения природы, вселяющий оптимизм и надежду на свершение самых светлых и заветных желаний.

Наурыз встречают в добром расположении духа и высказывают друг другу самые добрые пожелания. Вот и мы все сегодня вместе, чтобы встретить Наурыз, пожелать друг другу добра, благополучия и процветания!

Сегодня самый светлый праздник «Наурыз» собрал нас всех вместе. И все мы вместе, дружно говорим: Добро пожаловать Наурыз!

Ұлыс күні ұлыстың

Мейрамы ортақ Шығыстың.

Бас қосарлы осы күн,

Алыс, жақын, туыстың.

Ұлттың тойым – мерекем!

Алуан салты ересен.

Ұлаң – байтақ қазағым

Бола берсін берекең!

Ведущий:

Приходит снова юная весна

Да будет изобильною она

За праздничным и щедрым дастарханом,

Надежды и доверия полна

Я счастлива, что обновляя жизнь,

Вернулся в край мой Наурыз.

7 сынып оқушысы Төлеу Ықылас «Әсем әнім».

Ал, халайық тұрмайық.

Әндетейік шырқайық.